Bloog Wirtualna Polska
Jest 1 273 401 bloogów | losowy blog | inne blogi | zaloguj się | załóż bloga
Kanał ATOM Kanał RSS

Zdjęcia w galeriach.


nitro w twoim skuterze zrób to sam

sobota, 28 lipca 2007 20:04
Jak zamontować Gaz Box?
"Andre" 


Zaraz po otrzymaniu paczuszki z GazBox’em, zabrałem wszystkie narzędzia i udałem się w stronę garażu. Otworzyłem opakowanie i moim oczom ukazał się następujący widok.Skuterem, w którym montowaliśmy GaxBox jest Benelli 491RR. Skuter posiada już sportowy gaźnik, wariator i wydech.

Pierwszym krokiem, było dokładne oglądniecie tego, co za kilka minut zostanie zamontowane w skuterze. Gdy już wiedziałem z czym mam do czynienia, założyłem jeden koniec wężyka na specjalny kruciec, który wkręciłem do GazBox’u.
Kolejny etap, to ściągnięcie wszystkich plastików, które zasłaniają nam gaźnik.

Gdy już dostaniemy się do wnętrza naszej maszyny musimy odnaleźć przewód podciśnienia. I tutaj UWAGA, upewnijcie się kilka razy, że wybraliście odpowiedni wężyk i uważajcie by nie przeciąć rurki od zasilania paliwowego. Jeśli jesteście przekonani, że wybraliście dobry przewód – przetnijcie go.

Teraz pozostaje nam założyć specjalny trójnik który jest w zestawie. Na oba końce przeciętego przewodu, najpierw nałóżcie specjalne opaski dociskowe, a potem trójnik. Przewody zabezpieczcie, wspomnianymi opaskami. Gdy to jest już gotowe, do trójnika podpinamy wężyk biegnący do GazBox’u.

Kolejnym krokiem, jest zamontowanie puszki GazBox’u. Wyszukajcie sztywny element, najlepiej odcinek ramy, do którego będzie mogli przymocować nasze urządzenie. W zestawie są specjalne opaski, wiec nie będzie z mocowaniem najmniejszego problemu. Zwróćcie również uwagę, na odległość miedzy GazBoxe’em a trójnikiem, im wężyk krótszy tym lepiej.

Gdy GazBox jest już zamontowany, pozostaje tylko sprawdzić szczelność połączeń, wszystko odpowiednio ułożyć, i przymocować. Następnie zakładamy wszystkie plastiki dokręcamy śrubki i praca skończona.
W efekcie końcowym, po zamontowaniu GazBox’u, oprócz zauważalnej poprawy dynamiki na średnich obrotach zyskaliśmy ciekawy element optyczny. Zamontowany w widocznym miejscu może przypominać NOS, i stanowić coś, co zapewne przykuje wzrok oglądającego nasz skuter. Testowanym egzemplarzem, przejechałem 100 km, i po wyliczeniach uzyskałem mniejsze o 0,2litra spalanie. Niby nie dużo, jednak mimo wszystko myślę, że choćby dla samego wyglądu oraz dla poprawy dynamiki skutera, warto nabyć ten dodatek.

Jeśli jednak nie macie tyle pieniędzy nazamontowanie prawdziwego nitro polecam załorzenie atrapy.W prawdzie nie dodaje efektów mechanicznych,ale za to może przykuć wzrok ludzi.Najlepszym myślę rozwiązaniem jest termos koloru srebnego wyglodający jak chrom.Nabyć go można prawie wszędzie.Będzie to nasza butla.Pamietaj nie może on bybyt duży.Cena około 10 zł lub mniej.Jeśli posiądziemy ową butle potrzebujemy jeszcze napisu wtedy kupujemy papier do naklejek i drukujemy napis (etykieta pokazaoniżej zkopjuj ją i wydrukuj).Następnie na butlę przyklej naklejkę i najważniejsze mamy z głowy .Teraz potrzebujemy licznika,może go zastąpić np.tani cisnieniomierz lub licznik od kompresora.Kupujemy reduktor od butli od gazu cena:15zł.kupujemy równierz węrzyki i przyczepiamy do reduktora.Potrzebne jest jeszcze pokrętło kurek od butli z gazem mozna go kupić za około 5 zł.Kiedy już posiadamy wszystko trzeba jedynie do butli przykleić reduz kurkiem jakimś mocnyejem np.kropelka super glue.Przyklejamy nbek butli i do tego doklejamy licznik do reduktora przyczepiamy rurki które prowadzimy jedną pod plastiki i pod nimi się kończy ,a drugą jeśli oczywiście chcemy (nie jest to konieczne) doprowadzamy do przycisku którym rzekomo załańczamy nitro.Całość zamontujemy pod deską rozdzielczą i przyczepiamy               pomocą specialnych pasków.Całość bardzo dobrze się prezentuje.Ogólna cena około 35 zł.(pod spodem fotki)

Jeśli będziecie zainteresowani tym proszę pikomenty to napiszę o tym coś więcej.


Podziel się
oceń
4
0

komentarze (1) | zaloguj się, aby dodać komentarz

o oponach

sobota, 28 lipca 2007 19:46
Jak ważne są opony w jednośladzie nie należy chyba nikomu przypominać. Jest to jedyny kontakt między motorem i Twoim ciałem a asfaltem po którym się poruszasz. To jakich używasz opon, jakie masz w nich ciśnienie i czy one pasują do Twojego stylu jazdy jest tak samo ważne jak to czy masz w baku paliwo.

Jak w każdej dziedzinie....jeśli zrozumiesz podstawy wszystko stanie się jasne. Kiedy ostatnio spojrzałeś na napisy na bocznej stronie swojej opony ?? Właściwie kiedy w ogóle ostatnio spojrzałeś na koła ?? Prawdopodobnie wtedy kiedy złapałeś gumę.

Masz dwa wyjścia : Pierwsze to korzystać z usług swojego serwisu nie wiedząc nic o oponach lub... drugie nauczyć się trochę podstaw i samemu ocenić co tak naprawdę jest dla Ciebie najlepsze w niezmierzonej ofercie sprzedawców ogumienia. Opony obecnie produkowane są zazwyczaj bezdętkowe. Co za tym idzie samodzielna wymiana jest możliwa ale dość kłopotliwa. Związane jest to z mocniej przylegającym kordem opony do powierzchni felgi. Nie jest to jednak aż taki problem aby nie dało się go przeskoczyć.

Opony posiadają rozmiary zgodne ze średnicą felgi na którą pasują. Jest to dość proste. Dla przykładu jeśli twoje felgi mają 16 cali to musisz szukać opony właśnie o tym rozmiarze. W oponie można także wyróżnić tak zwany stosunek wysokości do szerokości ścianek bocznych. Powiedzmy, że opona ma rozmiar 160/70. Oznacza to, że stosunek wysokości do szerokości ścianek bocznych wynosi 70%. Rozumując dalej szerokość opony ma 160 mm a zatem wysokość ścianek bocznych to 112 mm (czyli 70% szerokości). Opony sportowe zazwyczaj mają ten stosunek na poziomie około 50% np. 190/50. Daje to mniejsze przemieszczanie się ścian bocznych i efektywnie czyni oponę mniej podatną i utrzymuje jej kształt przy ostrych skrętach gdzie działają duże siły.

Bardzo ważnym jest odpowiedni skład gumy użytej do produkcji opony. Miękkie gumy zapewnią lepszą przyczepność jednak z powodu swoich właściwości zużywają się znacznie szybciej. Obecnie opony zawierają zarówno elementy twarde (które znajdują się w środkowej części czoła opony zapewniając mniejsze ścieranie podczas jazdy i przyspieszania) jak i elementy miękkie które znajdują się na zewnętrznych stronach bieżnika opony (zapewniają lepszą przyczepność do podłoża podczas jazdy w zakrętach).

Kolejną cechą charakterstyczną dla opon są indeksy prędkości. Indeks ten jest to parametr informujący użytkownika z jaką maksymalną prędkością bezpieczną może poruszać się używając danych opon.

Im bardziej zagłębiać będziesz się w zagadnienia dotyczące ogumienia tym więcej odkryjesz rzeczy nowych. Oczywiście można zawsze powiedzieć że w każdej dziedzinie są specjaliści i to oni powinni się znać. Nie można być jednak całkowitym ignorantem.

 


Podziel się
oceń
0
0

komentarze (0) | zaloguj się, aby dodać komentarz

audio w skuterze

sobota, 28 lipca 2007 19:41

Dużo jest na forum tematów o zabudowie audio, więc mało wtajemniczonym postanowiłem wyjaśnić o co chodzi.
Wiele osób zadaje pytanie, od czego zacząć? Projekt, który przedstawiam oparty jest na: wzmacniaczu Tonsil ws100, porządnie wykonanym głośniku średniotonowym i przenośnym odtwarzaczu cd/mp3.

Można również zbudować audio z radia ze wzmacniaczem i odpowiednio dobranym do wzmacniacza głośnikiem. Uważam, że jedna i druga opcja jest dobra tylko, że ta pierwsza jest zazwyczaj bardziej praktyczna. Kupując wzmacniacz lub radio kierujmy się firmą a następnie mocą, takie jest moje zdanie, ponieważ wiele firm podaje daleko odbiegające parametry od rzeczywistych, co w przypadku dobrych firm nie ma prawa wystąpić ponieważ nie chcą psuć sobie renomy którą budowały przez długie lata.

Tym miłym akcentem zaczynamy naszą pracę. Najpierw przygotujmy sobie:
- wyrzynarkę (może być jakaś piła ale wątpię, że da rade zrobić to równo),
- deskę (najlepiej płytę wiórową o grubości 1,8cm lub większej),
- kawałek kartonu (taki żeby odbić zarys kuferku i wyciąć),
- nożyczki,
- ołówek i klej szkolny.Ściągamy uszczelkę ze schowka (jeśli ową posiadamy), dokładnie przyciskamy do schowka przygotowany wcześniej kawałek kartonu tak, aby zarys był dokładny i wycinamy nożyczkami (po wycieciu przymierzamy dokładnie czy wszystko pasuje, jesli nie docinamy brakujace kawałki przyklejamy klejem i czekamy aż wyschnie.Po przygotowaniu szablonu z kartonu dokładne odrysowujemy na deskę wzór schowka i wycinamy go.
Kiedy wytniemy już deseczkę mykamy do skutera sprawdzić czy pasuje (najlepiej jest zrobić sobie rączkę z taśmy tak jak na zdjęciu aby łatwiej wyciągnąć deskę ze schowka).Jeśli wszystko pasuje przymierzamy nabyty głosnik do deski, planujemy rozmieszczenie i odrysowujemy pamiętajac przy wycinaniu, że trzeba zostawic miejsce na śruby.

Po skończeniu tej czynności możemy wyczyścić deseczkę z pyłu i wykończyć otwór pod głośnik uszczelką dla estetyki.Tak oto prezentuje się prawie gotowa do wsadzenia zabudowa. :-)Zostało nam jeszcze do zrobienia parę rzeczy, a mianowicie podłączenie kabli, przykręcenie wzmacniacza do półki i zainstalowanie uchwytu do wyciągania sprzętu, w tym celu udałem się do sklepu Castorama i tam zakupiłem następujące rzeczy:

- dwie rączki do mebli pokryte matowym chromem,
- ładny nowy kabel,
- nagwintowany drut (szpilkę), do tego pare nakrętek i podkładek.

Za wszystkie gadżety zapłaciłem razem ok. 20zł.Rozplanowałem to tak, że mój wzmacniacz jest zaraz pod głośnikiem. Uciąłem odpowiednie kawałki szpilki aby go zamocować. A wygladało to tak:W większosci wzmacniaczy są odpowiednie otwory montażowe a złożylo sie tak, że otwory w moim wzmacniaczu pasowały w otwory głosnika a wzmacniacz postanowiłem zamocowac na dwóch szpilkach. Tak więc wywierciłem dziury w płycie następnie wsadzilem w nie szpilkę i na początku nakręciłem ładna okrągłą nakretkę pózniej z drugiej strony wsadziłem podkładkę i na to poszła nakrętka, to samo robimy z drugą szpilką nakładamy wzmacniacz, podkładki, nakrętki i wszystko mocno skręcamy. Najlepiej aby między wzmacniaczem a głośnikiem był kawałek izolacji, aby sprzęcik przy graniu nie brzęczałl i żeby uniknać zwarcia, może to byc pianka pod panele ja użyłem folii bąbelkowej. Wszystko powinno wyglądać mniej więcej tak:Po tej czynności podłączamy wszystko razem kabelkami i zostawiamy jeden większy aby podłączyć jakoś to wszystko do akumulatora. Teraz pora na klameczki :-), Nic prostszego - zaznaczamy ołówkiem gdzie mają być otwory i wiercimy dziurę, najlepiej aby wiertło było takie same. Przykręcamy i gotowe. Najlepiej zrobić sobie jeszcze pstryczek, aby wzmacniacz ciągle nie wzmacniał tylko wtedy kiedy chcemy, i jakieś gniazdka, bo wiele ludzi ma problem z kablami więc najlepszym rozwiązaniem jest zrobić sobie otworek w płycie, wsadzić gniazdko i zakleic klejem na gorąco, ja mam tak zamiar zrobic.

Dla wszystkich dobra rada jesli macie ładna deskę to zawsze rysujcie i wycinajcie z drugiej strony ponieważ wtedy kiedy wycinamy nie poszarpie nam się ta strona która ma być widoczna. A jeśli chcecie robic nie róbcie tego tak wstrętnie jak często można spotkać. :-)

Pozostaje nam tylko sprawdzić jak działa nasze audio. :) Wszystko skończone ładnie wycięte prezentuje sie tak:

Pamietajmy, że między akumulatorem a naszym audio powinno byc coś w rodzaju stabilizatora aby nie bylo skoków napięcia, ale nic więcej nie mogę powiedzieć ponieważ w tej dziedzinie jestem zielony. ;-)

Cały projekt nie zajmuje dużo czasu, gdy juz mamy wszystko przygotowane można go poskładać w kilka godzin.
Mam nadzieję, że troszkę wyjaśniłem o co w tym wszystkim chodzi i że ograniczy to trochę pytania na forum związane z audio. :-)


Podziel się
oceń
0
0

komentarze (0) | zaloguj się, aby dodać komentarz

różne jednoslad

sobota, 28 lipca 2007 19:17
Zmień diametralnie ramę w swoim roxie!


Jak w tytule. Stage6 zaproponował zupełnie nowe podejście do tuningu. Tzw. subframe, czyli element łączący silnik z ramą. Dzięki produktowi Stage6 możliwe staje się zamontowanie gaźnika na prostym króćcu ssącym tak aby filt powietrza wychodził w stronę koła. Co to daje? Dużo szybszą reakcję na gaz i znacznie polepszone osiągi. Dodatkowo rama posiada system zawiasowy, dzięki któremu tylne zawieszenie pracuje znacznie sprawniej eliminując irytujący efekt "podskakiwania" oraz efekt podnoszenia tyłu skutera po gwałtownym dodaniu gazu. Dzięki temu łatwiej i ostrzej można pokonywać zakręty.
Cena ok 225zł (w zestawie jest oczywiście wszystko co niezbędne do szybkiej i bezproblemowej instalacji)
Wysłany przez regis dnia 17-07-2007 o godz. 00:00:00 (97 odsłon)
(komentarze? | Wynik: 0)
Dragowa rama Kieslera


Kiesler zaoferował piękny produkt fanom wyścigów na ćwierć mili - czystą, czekającą na mocny silnik ramę. Do ramy można zamontować silnik Piaggio lub Minarelli. W główce ramy montowane są łożyska 32 lub 34mm ( w zależności od rodzaju amortyzatora jaki chce się zamontować ).
Produkt waży zaledwie 6kg a dzięki dużemu rozstawowi osi uniemożliwia nieplanowane wheelie. Umieszczenie podparcia siedzenia ( które jednocześnie jest bakiem ) sprawia, że pozycja jest wysoce aerodynamiczna.
Rama nie jest malowana, jest tylko ocynkowana!
Cena ok. 760zł
Polecamy wszystkim maniakom prostej...

Wysłany przez regis dnia 16-07-2007 o godz. 00:00:00 (266 odsłon)
(Czytaj więcej... | 3 komentarze | Wynik: 0)
Nowy cylek klasy Racing od S6 - Modular 70


Stage6 zaprezentował nowy model Racingowej 70-tki - Modular. Cylek oczywiście wykonany z aluminium + nicasil. Jak przystało na dobry Racing, cylinder ma modułową głowicę i jednopierścieniowy tłok.
Cylek dostępny jest do skuterów z silnikami Minarelli LC (ok. 845zł) i Piaggio LC (ok. 805zł).
Wysłany przez regis dnia 15-07-2007 o godz. 18:31:48 (81 odsłon)
(komentarze? | Wynik: 0)
Nowości od RetBike`a


Firma Retbike wciąż poszerza swoją ofertę. Na sezon 2007 przygotowaliśmy między innymi kurtki tekstylne z wypinaną membraną klimatyczną. Możliwość pozbycia się membrany sprawia, iż otrzymujemy produkt typu 2w1 – przewiewną kurtkę idealną na ciepłe, letnie dni oraz odzież chroniącą przed wilgocią i chłodem na wiosnę i jesień. Szczególnej uwadze polecam model Retvoyage – kurtkę zaprojektowaną z myślą o moto-turystach.
Wysłany przez regis dnia 12-07-2007 o godz. 15:55:02 (156 odsłon)
(Czytaj więcej... | 2110 bajtów więcej | komentarze? | Wynik: 0)
Nasz test: Suzuki Bandit 1250SA...


Zapraszamy do zapoznania się z naszym testem motocykla Suzuki Bandit 1250SA.
Pełen tekst dostępny jest w dziale Motocykle > Testy lub po kliknięciu
TUTAJ
Pozdrawiamy!
Wysłany przez regis dnia 07-07-2007 o godz. 09:06:56 (158 odsłon)
(komentarze? | Wynik: 0)
Wiekie PROMOtion na niskie obroty!


W związku z planowanym zaostrzeniem przepisów dotyczących motorowerów, już dzisiaj proponujemy Wam pięć ograniczników obrotów w wyjątkowo niskich cenach!
Nie zwlekajcie zatem! Taka okazja może się już nie powtórzyć!
Wszystkie szczegółowe informacje o promocji znajdziecie klikając "czytaj więcej"
Wysłany przez regis dnia 02-07-2007 o godz. 21:52:54 (1701 odsłon)
(Czytaj więcej... | 2645 bajtów więcej | 9 komentarze | Wynik: 0)
Konkretne ssanie!


Nareszcie pojawiło się porządne manualne ssanie. Prezent taki sprawił nam nie kto inny jak Stage6. Element nie tylko jest piękny stylistycznie. Dostępny jest także w wersji 50 i 150cm, więc można go zamontować albo na przekładni albo w końcu w pobliżu kierownicy!
Ten przydatny bajerek kosztuje tylko 38zł za 50cm lub 48 za 150cm.
Wysłany przez regis dnia 29-06-2007 o godz. 07:00:00 (649 odsłon)
(Czytaj więcej... | 4 komentarze | Wynik: 0)
Buteleczka zamiast stożka?


MotoForce zaproponował alternatywę dla głośnych i często... hmm... "brudnych" stożków. Specjalny Airbox może nie jest zbyt urodziwy, ale zapewnia bardzo dobry przepływ powietrza przy jednoczesnym wysokim stopniu filtracji i ochrony przed wodą.
Sugerowana cena: 82zł
Za dopłatą dostępne dodatkowe elementy montażowe (nie są niezbędne do prawidłowego działania filtra) - kolanka 45 i 90st. w cenie 16zł

Podziel się
oceń
0
0

komentarze (0) | zaloguj się, aby dodać komentarz

różne jednoslad

sobota, 28 lipca 2007 19:17
Zmień diametralnie ramę w swoim roxie!


Jak w tytule. Stage6 zaproponował zupełnie nowe podejście do tuningu. Tzw. subframe, czyli element łączący silnik z ramą. Dzięki produktowi Stage6 możliwe staje się zamontowanie gaźnika na prostym króćcu ssącym tak aby filt powietrza wychodził w stronę koła. Co to daje? Dużo szybszą reakcję na gaz i znacznie polepszone osiągi. Dodatkowo rama posiada system zawiasowy, dzięki któremu tylne zawieszenie pracuje znacznie sprawniej eliminując irytujący efekt "podskakiwania" oraz efekt podnoszenia tyłu skutera po gwałtownym dodaniu gazu. Dzięki temu łatwiej i ostrzej można pokonywać zakręty.
Cena ok 225zł (w zestawie jest oczywiście wszystko co niezbędne do szybkiej i bezproblemowej instalacji)
Wysłany przez regis dnia 17-07-2007 o godz. 00:00:00 (97 odsłon)
(komentarze? | Wynik: 0)
Dragowa rama Kieslera


Kiesler zaoferował piękny produkt fanom wyścigów na ćwierć mili - czystą, czekającą na mocny silnik ramę. Do ramy można zamontować silnik Piaggio lub Minarelli. W główce ramy montowane są łożyska 32 lub 34mm ( w zależności od rodzaju amortyzatora jaki chce się zamontować ).
Produkt waży zaledwie 6kg a dzięki dużemu rozstawowi osi uniemożliwia nieplanowane wheelie. Umieszczenie podparcia siedzenia ( które jednocześnie jest bakiem ) sprawia, że pozycja jest wysoce aerodynamiczna.
Rama nie jest malowana, jest tylko ocynkowana!
Cena ok. 760zł
Polecamy wszystkim maniakom prostej...

Wysłany przez regis dnia 16-07-2007 o godz. 00:00:00 (266 odsłon)
(Czytaj więcej... | 3 komentarze | Wynik: 0)
Nowy cylek klasy Racing od S6 - Modular 70


Stage6 zaprezentował nowy model Racingowej 70-tki - Modular. Cylek oczywiście wykonany z aluminium + nicasil. Jak przystało na dobry Racing, cylinder ma modułową głowicę i jednopierścieniowy tłok.
Cylek dostępny jest do skuterów z silnikami Minarelli LC (ok. 845zł) i Piaggio LC (ok. 805zł).
Wysłany przez regis dnia 15-07-2007 o godz. 18:31:48 (81 odsłon)
(komentarze? | Wynik: 0)
Nowości od RetBike`a


Firma Retbike wciąż poszerza swoją ofertę. Na sezon 2007 przygotowaliśmy między innymi kurtki tekstylne z wypinaną membraną klimatyczną. Możliwość pozbycia się membrany sprawia, iż otrzymujemy produkt typu 2w1 – przewiewną kurtkę idealną na ciepłe, letnie dni oraz odzież chroniącą przed wilgocią i chłodem na wiosnę i jesień. Szczególnej uwadze polecam model Retvoyage – kurtkę zaprojektowaną z myślą o moto-turystach.
Wysłany przez regis dnia 12-07-2007 o godz. 15:55:02 (156 odsłon)
(Czytaj więcej... | 2110 bajtów więcej | komentarze? | Wynik: 0)
Nasz test: Suzuki Bandit 1250SA...


Zapraszamy do zapoznania się z naszym testem motocykla Suzuki Bandit 1250SA.
Pełen tekst dostępny jest w dziale Motocykle > Testy lub po kliknięciu
TUTAJ
Pozdrawiamy!
Wysłany przez regis dnia 07-07-2007 o godz. 09:06:56 (158 odsłon)
(komentarze? | Wynik: 0)
Wiekie PROMOtion na niskie obroty!


W związku z planowanym zaostrzeniem przepisów dotyczących motorowerów, już dzisiaj proponujemy Wam pięć ograniczników obrotów w wyjątkowo niskich cenach!
Nie zwlekajcie zatem! Taka okazja może się już nie powtórzyć!
Wszystkie szczegółowe informacje o promocji znajdziecie klikając "czytaj więcej"
Wysłany przez regis dnia 02-07-2007 o godz. 21:52:54 (1701 odsłon)
(Czytaj więcej... | 2645 bajtów więcej | 9 komentarze | Wynik: 0)
Konkretne ssanie!


Nareszcie pojawiło się porządne manualne ssanie. Prezent taki sprawił nam nie kto inny jak Stage6. Element nie tylko jest piękny stylistycznie. Dostępny jest także w wersji 50 i 150cm, więc można go zamontować albo na przekładni albo w końcu w pobliżu kierownicy!
Ten przydatny bajerek kosztuje tylko 38zł za 50cm lub 48 za 150cm.
Wysłany przez regis dnia 29-06-2007 o godz. 07:00:00 (649 odsłon)
(Czytaj więcej... | 4 komentarze | Wynik: 0)
Buteleczka zamiast stożka?


MotoForce zaproponował alternatywę dla głośnych i często... hmm... "brudnych" stożków. Specjalny Airbox może nie jest zbyt urodziwy, ale zapewnia bardzo dobry przepływ powietrza przy jednoczesnym wysokim stopniu filtracji i ochrony przed wodą.
Sugerowana cena: 82zł
Za dopłatą dostępne dodatkowe elementy montażowe (nie są niezbędne do prawidłowego działania filtra) - kolanka 45 i 90st. w cenie 16zł

Podziel się
oceń
0
0

komentarze (1) | zaloguj się, aby dodać komentarz

polini

sobota, 28 lipca 2007 19:16
Zestaw SuperSpeed Poliniego!


Po sukcesie wariatora SuperSpeed, Polini postanowiło zaprezentować przepiękny zestawik - Variokit SuperSpeed. Za jedyne 410zł otrzymujemy dziewięciorolkowe cudeńko, pasek SpeedBelt, odpowiednio wyprofilowany przeciwtalerz, dwie różne sprężyny centralne, dwa zestawy rolek a w przypadku zestawu dla minarelli - dwa zestawy sprężynek sprzęgła.
Planujesz wymiane układu napędowego? Zestaw Poliniego to rewelacyjny wybór.

Podziel się
oceń
1
0

komentarze (0) | zaloguj się, aby dodać komentarz

Nowe ryfle

czwartek, 28 czerwca 2007 14:10
Zamiast ryfli?


LENNES zamiast typowych ryfli zaproponował coś zupełnie nowego. Mowa o podestach do Aeroxa z laserowo wycinananym w stali nierdzewnej motywem smoka. Świetny element tuningu optycznego kosztujący niestety nie mało bo niecałe 200zł....

Podziel się
oceń
0
0

komentarze (0) | zaloguj się, aby dodać komentarz

Tuning2

poniedziałek, 25 czerwca 2007 15:58

 Speedy:

Ps. Poszaukaj na:
www.skuterdoktor.pl
www.skutercentrum.pl
www.xtuning.nazwa.pl
www.sklep.mieloch.pl
www.scooter-attack.com

Tłumik sportowy do Baotianan znajdziesz na http://www.sklep.motorek.pl/index.php?p109,tlumik-sportowy-do-silnika-4suwowego
Da on nie dużo! Polepszy tylko przyspieszenie (nie prędkosc jak w 2T) i głos powinnien byc basowy! Ze strony
www.skuterdoktor.pl były 2 tłumiki PROFIKOM , lecz już znikły z oferty Sad Sad i one polepszały o dużo przyspieszenie oraz skuter chodził bardzo basowo! Ja bym nie tracił kasy na tłumik tylko bym kupił dobry stożek (np. Hebo S , Malossi E13) te stożki kosztują około 130zł z wysyłką i też powinny Ci poprawic przyspieszenie tak jak tłumik oraz dzwięk bedzie basowy! Pozdrawiam


NIE KUPUJ TANICH STOŻKÓW ZA 40 ZŁ BO JAK ŻLE WYREGULUJESZ GAŹNIK TO MOŻESZ SOBIE SILNIK ZATRZEC i ONE PRZEPUSZCZAJĄ DUŻO SYFU!!!JAK KUPUJESZ TO TAK JAK NAPISAŁEM STOŻEK GĄBKOWY!!!POZDRAWIAM

źródło:www.caiman.pl


Podziel się
oceń
0
0

komentarze (0) | zaloguj się, aby dodać komentarz

Części3

poniedziałek, 25 czerwca 2007 15:49

Tarcze zegarów są z internetu... A dokładniej ze strony www.jednoslad.pl
Oto linki:

http://img280.imageshack.us/my.php?image=voodo4au.png
http://img14.imageshack.us/my.php?image=rysunek14pm.png
http://img24.imageshack.us/my.php?image=rysunek10nq.png
http://img228.imageshack.us/my.php?image=4t9zu.png
http://img150.imageshack.us/my.php?image=3t5et.png
http://img289.imageshack.us/my.php?image=dfg25fb.png
http://img291.imageshack.us/my.php?image=zegary8vm.png
Są to zegary do 2T , ale licznik wskazujący prędkosc oraz paliwo można wymienic... Tylko te kontrolki (kierunkowskazy i światła długie) należy zostawic bo te są do 2T(do 2T wskazują olej, światła , kierunkowskazy , a w 4T tylko kierunkowskazy i światła) a NIE 4T!!!

Quest:
http://img178.imageshack.us/my.php?image=quest4kr.png
http://img393.imageshack.us/img393/3421/licznik80red9mr.jpg
http://img393.imageshack.us/img393/1853/mojliczniik8sz.jpg
http://img59.imageshack.us/img59/1434/tarcza0xm.jpg

Wilga:
http://img392.imageshack.us/img392/3325/zegary22sd.jpg
http://img327.imageshack.us/my.php?image=dowilgi6cx.jpg

Zipp Quantum:
http://img135.imageshack.us/img135/2603/zegarwhite25hj.gif
http://w2.bikepics.com/pics/2007/01/13/bikepics-769974-full.jpg

Oto kilka popularnych pomysłów na tuning optyczny:
-dodatkowe wloty powietrza
-atrapa NOS (można użyć ładnego Gasboxu przypominającego Nitro)
-naklejki
-malowanie aerografem
-malowanie skutera
-felgi tuningowe
-neony , katody , diody (oświetlenie)
-nadkole
-korek wlewu oleju
-ciężarki na kierownicę
-soczewki , lampy diodowe , lampy typu Lexus
-korek wlewu paliwa
-osłona stacyjki
-wymiana licznika
-kierownica BMX
-wymiana tarcz zegarów
-klamki hamulców
-przełączniki swiateł itp. , itd.
-osłona na kierownicę BMX
-śruby mocujące
-wymiana lub polerka przekładni
-malowanie zacisków hamulcowych
-audio
-malowanie napisów na oponach
-przyciemnianie lamp folią
-spojler
-wymiana kickstartera
-osłona filtra powietrza
-osłona wentylatora
-filtr stozkowy
-wiatrak wentylatora np.
http://skuterdoktor.pl/product_info.php?cPath=8_883_1067&products_id=4143
-chromowanie tłumika
-wymiana końcówki wydechu
-wymiana wydechu (np. z 2 końcówkami )
-polerka chrom przekładni i felg
-tablica rejestracyjna na przekładni
-przedłużacze amortyzatorów
-siatka tuningowa (różne zastosowania)
-folia carbon (różne zastosowania)
-manetki
-brewki
-obyszcie kanapy
-ryfle
-nakładki na wentyle
-zmiana lusterek
-zmiana kierunków

zródło ze strony http://caiman50r.mojeforum.net/viewtopic.php?t=19


Podziel się
oceń
0
0

komentarze (0) | zaloguj się, aby dodać komentarz

Tuning i nie tylko

poniedziałek, 25 czerwca 2007 15:37

 

Witam dzisiaj mam wam do zaprezentowania części do Baotiana,nie podaje zdjęć wszstkie zdjęcia można zobaczyć oraz kupić części na stronie: http://sklep.jednoslad.pl/pokaz.php?body=pokaz1&kategoria=2577&kat1=BAOTIAN&PHPSESSID=6d76b71cae51d2f0d309c9099bb33762

Akumulator skuterowy (L-BAT001) 

Bezobsługowy akumulator skuterowy.

Butla do robienia mieszanki Polini (U121.500) 

Nie masz dozownika ? Wymontowałeś ? Teraz możesz robić mieszankę sam w bardzo wygodny sposób. Pojemność buteleczki to 250ml.

Cena brutto: 11.39 PLN

Fajka świecy NGK (LM7085004) 

Fajka firmy NGK. Idealny zamiennik oryginalnej.

Cena brutto: 11.39 PLN

Fajka świecy przezrozczysta (A186995) 

Przezroczysta fajka świecy - przekonaj się na własne oczy, jak działa Twoja maszyna :) Cena 11,41 pln

Farba do wydechów Motip Rdzewieje Ci Twój ukochany tłumik ? Teraz jest sposób. Kup specjalną farbę do wydechów wytrzymującą temperatury do 650 stopni.Cena 32,28pln

Filtr powietrza stożkowy Helix 

Filtr o atrakcyjnym wyglądzie - zmień swój skuter w odrzutowiec! Dostępne w różnych kolorach.Cena 72 ,15pln 

Filtr powietrza stożkowy Polini (P203.0028) 

Filtr stożkowy firmy Polini. Średnica wejściowa 39 mm. Bardzo dobry jakościowo produkt. Dwie warstwy gąbki filtrujące różne rodzaje brudu. W niektórych skuterach konieczne może być zamontowanie rury przedłużającej (też w naszej ofercie) Cena brutto: 106.33 PLN

 

Ground Flasher (DS-257)  Chcesz podświetlić skuter od dołu? To jest idealne światło dla Ciebie. Trwała obudowa i długa żywotność to cechy tego źródła światła. Rozmiary: wysokość 4cm, średnica 4,5 cm. Cena brutto: 60.76 PLN

Instalacja podtlenku - Butla do zestawu Piranha chromowana (NX11024 

Butla do podtlenku chromowana, ozdobna. Wysokość 28,9 cm średnica 8cm.

Cena brutto: 1021.55 PLN

 Instalacja Podtlenku NX PIRANHA KIT (NX-60011) 

Kompletna instalacja NOS dla jednego cylindra. Wzrost mocy do 100% w zależności od ustawień. Jest podtlenek "mokry" więc silnik nie jest narażony na przegrzanie. Polecamy fanom tuningu ekstremalnego !

Cena brutto: 2654.52 PLN

 

Komputer Malossi (M589108) 

Komputer pokładowy dla skutera. Dzięki założeniu tego podzespołu poznamy wszelkie możliwe parametry potrzebne w wyścigach skuterowych. Absolutny hit, niestety cena również wysoka.

Cena brutto: 1895.00 PLN
Końcówki kierownicy ( L-SAVD400LED/BL) 

Absolutny hit. Końcówki kierownicy z podświetleniem diodowym. Zasilanie bateryjne. Polecamy ! Banalnie proste w montażu.

Cena brutto: 56.96 PLN
Licznik uniwersalny KRS CE (KO-BB002B10) 

Uniwersalny licznik KRS posiada wszystkie funkcje które mają oryginalne liczniki. Polecamy !

Cena brutto: 281.02 PLN
Lampa tylna LED uniwersalna (KO-HB000R10) 

Chcesz przerobić sobie tył, ale tylnia lampa nie będzie pasować ? To juz nie problem. Wykorzystaj uniwersalną lampę LED. Lampa ma wymiary 105/26 mm.

Cena brutto: 75.95 PLN

Lusterko TNT F1 Classic (L-SASP001CB) 

Lusterko uniwersalne w kolorze niebieski carbon, na krótkim ramieniu ze szklanym lustrem. Pasuje zarówno na lewą jak i prawą stronę. Polecamy !

Cena brutto: 60.76 PLN

Manetki Pro Grip Jet Ski

Manetki Ski Jet firmy Pro Grip. Dobra jakość za rozsądną cenę.

Cena brutto: 53.17 PLN
Manetki Przezroczyste Koso  

Cecha towaru --wybierz-- biale (KO-A002G01240) niebieskie (KO-A002G01450) pomarańczowe (KO-A002G01440)

Przezroczyste manetki firmy Koso w różnych kolorach.

Cena brutto: 32.28 PLN
 Manetki TNT custom (A343020) 

Manetki firmy TNT w kolorze chrom, z rzeźbionymi zakończeniami. Pewny chwyt i elegancja! Polecamy!

Cena brutto: 53.17 PLN
Manetki TNT custom (A343024) 

Manetki firmy TNT w kolorze czarnym, z rzeźbionymi zakończeniami. Pewny chwyt i elegancja! Polecamy!

Cena brutto: 53.17 PLN
Manetki TNT z okrągłą końcówką 

Cecha towaru --wybierz-- carbon (A342825) chrom (A342820) niebieskie (A342821) czerwone (A342824) fioletowe (A342822) złote (A342823)

Manetki TNT z uchwytem w kolorze czarnym i różnymi kolorami pierścieni

Cena brutto: 41.77 PLN
Przełącznik NOS Killswitch  

Cecha towaru --wybierz-- biały (L-SAEL001WE) niebieski przezroczysty(L-SAEL001B) carbon (L-SAEL001CA) czerwony (L-SAEL001R) czerwony przezroczysty (L-SAEL001RT)

Od teraz możesz zamontować w skuterze przełącznik jak do podtlenku. Dostępne różne kolory obudowy.

Cena brutto: 30.38 PLN
Powiększenie filtra powietrza ( L-SALF031) 

Chcesz więcej powietrza, ale nie lubisz lub nie chcesz stożka ? Oto rozwiązanie dla Ciebie. Estetyczne i trwałe montowane do oryginalnej obudowy filtra powietrza.

Cena brutto: 11.39 PLN
 Stroboskop (KO-W000D4205A) 

Stroboskop do montażu pod skuterem. Super efekt, prosty montaż to cechy tego produktu. Polecamy !

Cena brutto: 68.36 PLN
Wentyle Metramorfosis 

Cecha towaru --wybierz-- niebieskie(MM9165000B) czerwone(MM9165000R) srebrne(MM9165000P)

Wentyle Metramorfosis z zabezpieczeniem antykradzieżowym. Polecamy !

Cena brutto: 26.58 PLN
 Wyłącznik bezpieczeństwa Kill Switch (A208252) 

Bawisz się w stunt ? Jeśli tak to ten wyłącznik jest dla Ciebie. Tak samo jak w skuterach wodnych odcina zapłon po wyrwaniu wtyczki. Drugi koniec kabla przyczepia się do ubrania.

Cena brutto: 49.37 PLN
Wszystki wymienine powyżej produkty zostały wymienione ze strony www.jednoślad.pl a produkty zaznaczone na czerwono zostały prze zemnie polecone.


Podziel się
oceń
0
0

komentarze (1) | zaloguj się, aby dodać komentarz

Zdjęcia w galeriach.


piątek, 24 listopada 2017

Licznik odwiedzin:  158 024  

Kalendarz

« listopad »
pn wt śr cz pt sb nd
  0102030405
06070809101112
13141516171819
20212223242526
27282930   

Wyszukaj

Wpisz szukaną frazę i kliknij Szukaj:

Głosuj na bloog


zobacz wyniki

Subskrypcja

Wpisz swój adres e-mail aby otrzymywać info o nowym wpisie:

O moim bloogu

Blog o skuterze Baotian Speed 50

O mnie

Statystyki

Odwiedziny: 158024
Wpisy
  • liczba: 82
  • komentarze: 204
Galerie
  • liczba zdjęć: 38
  • komentarze: 9
Bloog istnieje od: 3807 dni

Lubię to

Więcej w serwisach WP

Pytamy.pl

Pytamy.pl